Co wspólnego ma wioska hobbitów ze współczesną metropolią?

Zielone dachy stają się coraz bardziej popularne. Nie trzeba wyjeżdżać do wioski hobbitów by je zobaczyć.

Zespół Chorego Budynku

Warunki panujące w domach i mieszkaniach stale się zmieniają. Czy to w zależności od pogody czy pory roku. O tym jaką temperaturę oraz wilgotność powietrza mamy decyduje wiele czynników np. wietrzenie, ogrzewanie, ilość osób w pomieszczeniu, ilość roślin, intensywność użytkowania. Coraz częściej mamy do czynienia z Zespołem Chorego Budynku.

Pocztówka z zielonej przyszłości, czyli po co nam drzewa w mieście

Czytając współczesne powieści siance fiction można odnieść wrażenie, że miasta przyszłości są nastawione na odnawialne źródła energii, ekologiczne rozwiązania zagospodarowania wód opadowych oraz wszechobecna zieleń. W naszych głowach kreują się obrazy latających pomiędzy drzewami samochodów działających na energię słoneczną i lądujących na zielonych dachach wieżowców. Ale czy taka wizja przyszłości to jedynie wymysł autorów? Po co właściwie są nam potrzebne drzewa w mieście?

Hortiterapia – zielone rozwiązanie na wiele dolegliwości

O dobroczynnych skutkach zieleni w naszym życiu nie trzeba chyba mówić. Rozwiązania takie jak ogrodoterapia są stosowane na całym świecie w szpitalach, domach opieki społecznej, spokojnej starości, zakładach poprawczych, hospicjach oraz ośrodkach uzależnienia od narkotyków i alkoholu.

Czym jest Biophilic design?

Człowiek podczas swojego życia spędza bardzo dużo czasu w pomieszczeniach zamkniętych, co wiąże się z jego złym samopoczuciem i zwiększoną podatnością na choroby. Dlatego coraz więcej ludzi poszukuje rozwiązań poprawiających mikroklimat we wnętrzach. Odpowiedzią na to jest Biophilic design.

Projektowanie ogrodów

Podczas całego etapu projektowania terenów zielnych niezwykle ważny jest dobry kontakt z Inwestorem, który dzięki licznym analizom i wizualizacjom może lepiej wyobrazić sobie swój przyszły ogród.

Nasze donice Smart Box na targach Gardenia, Poznań 2018

W lutym bieżącego roku odbyły największe w Polsce targi ogrodnicze. Firma Smart miała przyjemność zaprezentować swoje produkty. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, za co serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym.

Czy Warto Dbać o Zieleń w Mieście

Inaczej nazywane ogrodami wertykalnymi, co z definicji oznacza wprowadzaniu w ogrodzie kierunków pionowych, a dokładniej wprowadzaniu roślin w pionie. Co to oznacza w praktyce? Ogrody wertykalne mogą powstawać na ścianach, zarówno wewnętrzna jak i na zewnątrz budynków. Dodatkowo nie zajmują dużo miejsca i można je wprowadzać na małych powierzchniach.

Zieleń we wnętrzach

Zieleń we wnętrzach pozytywnie wpływa na odbiór danego miejsca a jej obecność niesie ze sobą wiele korzyści. Rośliny we wnętrzach poprawią jakość powietrze,oczyszczając go z zanieczyszczeń, przyczynią się do poprawy samopoczucia ludzi a co za tym idzie, do jakości ich pracy, poprawiają mikroklimat wnętrz, a odpowiednio zostawiane mogą optycznie powiększać wnętrza. Ponadto rośliny pozytywnie wpływają na odbiór danego wnętrza przez ludzi, tym samym podnosząc jego prestiż.

Rośliny oczyszczające powietrze

Zanieczyszczone powietrze to jeden z głównych problemów dzisiejszych miast. Według badań powietrze wewnętrzne w naszych domach jest aż o 60% bardziej zanieczyszczone od powietrza na zewnątrz. To nie skutek zanieczyszczeń miejskich z zewnątrz, ponieważ tylko ok. 25% powietrza zewnętrznego przenika do środka domów. Najczęściej spotykanymi trucicielami w naszych domach są: trichloroetylen, formaldehyd, benzen, ksylen, toluen i amoniak.

Zalety zielonych ścian

Zielone ściany to nie tylko piękna, naturalna dekoracja, zdobiąca elewacje budynków. To również miejsce życia wielu roślin, które oczyszczają powietrze, wpływają na jego wilgotność a także stanowią barierę akustyczną. Zielone ściany, to innowacyjne rozwiązanie, które coraz częściej widzi zastosowanie w nowym budownictwie.

Zielone dekoracje w mieście

Miejskie dekoracje nie muszą być wcale nudne. Dzisiejsze firmy odchodzą od kolorowych rabat z aksamitek, proponując miastom nowocześniejsze rozwiązania.
Dzięki szerokiemu wachlarzowi dekoracji, miasta możemy udekorować pięknymi donicami, figurami kwiatowymi a także ozdobnymi donicami na latarnie.

Dane kontaktowe

Siedziba firmy:
ul. Metalowców 31 (Lotnicza)
54-156 Wrocław
Dane firmy:
Michał Czarnecki
SMART
ul. Szkutnicza 16
51-180 Wrocław
NIP: 8961355665
tel.: 880 499 916

Formularz kontaktowy