Człowiek podczas swojego życia spędza bardzo dużo czasu w pomieszczeniach zamkniętych, co wiąże się z jego złym samopoczuciem i zwiększoną podatnością na choroby. Dlatego coraz więcej ludzi poszukuje rozwiązań poprawiających mikroklimat we wnętrzach. Odpowiedzią na to jest Biophilic design.

Szybkie tempo życia współczesnego człowieka oraz spędzanie większości czasu w zamkniętych pomieszczeniach powoduje naszą tęsknotę za naturą. Zgodnie z National Human Activity Pattern Survey (2001) człowiek spędza w pomieszczeniach zamkniętych około 90% swojego czasu co w sposób bezpośredni wiąże się z obniżeniem jego samopoczucia, a nawet zwiększoną podatnością na niektóre choroby. Już od dawna wiadomo, że kontakt z zielenią oraz  innymi organizmami żywymi sprzyja poprawie nastroju, zwiększa wydajność i koncentracje w miejscach pracy. Odpowiedzią na ludzką  potrzebę kontaktu z naturą stanowi Biophilic design. Jest to organiczne wzornictwo mające na celu połączenie potrzeby obcowania z naturą w nowoczesnym ‘środowisku biurowym’. Przejawia się to poprzez aranżację zieleni we wnętrzach. Podstawowym celem projektowania biofilnego jest stworzenie optymalnego środowiska dla ludzi jako organizmów biologicznych  zamieszkujących nowoczesną tkankę miejską. Idea skupia się na uwzględnianiu aspektów świata przyrody, które przyczyniły się do ewolucji człowieka i zwiększenia jego zdolności do przetrwania.

Optymalne funkcjonowanie organizmów, w tym człowieka, zapewnia komplementarnie zestawianie wszystkich elementów znajdujących się w pomieszczeniu, obejmujących nie tylko materiał rośliny ale także elementy wyposażenia. Biophilic design sprzyja emocjonalnemu przywiązaniu się do określonych przestrzeni i identyfikowaniu się z nimi, co z kolei powoduje powstawanie trwałych relacji między ludźmi.

Jednym ze sposobów na wprowadzenie Biophilic design do naszej przestrzeni są zielone ściany, czyli tak zwane ogrody wertykalne. Z rozwiązaniem przychodzi nasz innowacyjny i nowoczesny system, który dzięki zastosowaniu modułowego łączenia donic Smart Box, jest niezwykle łatwy w montażu oraz utrzymaniu. Zieleń w biurze może być wprowadzana poprzez elementy ruchome, takie jak mobilne zielone ściany Smart Panel, które doskonale nadają się do oddzielania przestrzeni i tworzenia unikalnego klimatu.

Świadomość ludzi dotycząca zieleni we wnętrzach i jej pozytywnych skutków wzrasta, a co za tym idzie w przestrzeniach dotychczas szarych i ponurych pojawia się więcej roślin i życia.