Szukacie sposobu na dopełnienie aranżacji odrobiną zieleni? Weźcie pod uwagę zielone ściany! Jest to idealny element ozdobny, który wykorzystać można w każdej przestrzeni i aranżacji – zarówno w małej kawalerce, jak i w dużym domu, biurze czy nawet przestrzeni publicznej. Roślinne kompozycje wertykalne są doskonałą formą dekoracji dla miłośników natury i zieleni. Zielone ściany dostosowujemy do Waszych potrzeb. Dzięki temu sprawdzają się one doskonale u każdego z naszych wymagających Klientów.

Zielone ściany – wyjątkowa dekoracja przestrzeni

Co znalazło się w naszej ofercie? Przede wszystkim klasyczne wertykalne ogrody – lub inaczej zielone ściany – które możemy stworzyć wewnątrz, jak również na zewnątrz budynku. Znalazła się także ich wariacja – Smart Panel, pozwalająca na łatwe przeniesienie ścianki w wybrane przez siebie miejsce, oraz Smart Tower ułożone w wielkie, pionowe filary. Proponujemy także kompozycje wykorzystujące Smart Box, które pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń mieszkalną. Zapoznajcie się z ofertą i sprawdźcie, jakie rozwiązanie będzie najlepiej pasowało do Waszego pomysłu!


Zielone ściany Wrocław — poznaj kojącą moc roślin w Twoim otoczeniu

Rozwój technologiczny ułatwił nam życie. Podróżujemy z szybkością, o jakiej nasi przodkowie mogli tylko pomarzyć. Możemy komunikować się bez wychodzenia z domu. Nasze domy i mieszkania stają się coraz bardziej nowoczesne. Wszystko mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki – jedzenie z dostawą do domu, sklepy, szkoły, przedszkola. Dostosowaliśmy świat do siebie i dzięki temu żyje nam się wygodniej. Niestety, płacimy za to wysoką cenę. Korki, spaliny, hałas — mieszkamy w betonowej dżungli. Niektórzy ludzie nie mogą tego wytrzymać. Uciekają z aglomeracji na przedmieścia, a nawet na wieś. Czy to jedyny sposób, żeby odzyskać spokój? Odnaleźć wewnętrzną harmonię, wyciszyć się i po prostu zwyczajnie odpocząć? Czy istnieje alternatywa? Jeśli pragniesz powrotu do natury, ale nie chcesz wywracać swojego życia do góry nogami, zaproś zieleń do swojego domu, biura lub nawet miasta. Niech stanie się częścią Twojej codzienności i uczyni ją lepszą.

Zielone ściany, rośliny — czerp z natury to, co najlepsze

Każdy z nas chce mieć kontakt z naturą; choć jej namiastkę. Stąd doniczki z roślinami na szkolnych parapetach, balkonach, a nawet — na klatkach schodowych. Nic dziwnego, rośliny zmieniają zimną, bezosobową przestrzeń w przytulne i przyjazne pomieszczenie. Funkcja ozdobna to zaledwie jedna z wielu. O dobroczynnym wpływie roślin na nasze zdrowie i samopoczucie przekonał się każdy, kto wzbogacił swoje wnętrze (mieszkalne lub biurowe) o zielone ściany rośliny. Jak wiadomo zielony kolor działa uspokajająco i pozwala odpocząć naszym oczom. Co więcej, jak udowadniają badania przeprowadzone przez naukowców z Politechniki Warszawskiej, w 2019 roku, rośliny oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Polscy naukowcy przeprowadzili to doświadczenie zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w naturalnych warunkach. Wybór padł na strefę relaksu w jednym z warszawskich biur. Badacze pod lupę wzięli formaldehyd — związek chemiczny, który w dużych ilościach jest szkodliwy. Niestety, jest wszechobecny. To składnik lakierów, kosmetyków i mebli. Wchodzi również w skład smogu — zmory naszych czasów. Innymi słowy, jest wszechobecny. Warszawscy naukowcy sprawdzili, czy obecność roślin w pomieszczeniu zmniejsza natężenie tej szkodliwej substancji. Wyniki badań zaskoczyły samych badaczy. Okazało się, że stężenie formaldehydu w pomieszczeniu, gdzie znajdowały się rośliny było dwukrotnie mniejsze, niż tam, gdzie ich nie było. Kiedy urządzenie pomiarowe umieszczono blisko roślin stężenie szkodliwej substancji utrzymywało się na poziomie 42 µg/m3. Natomiast, gdy urządzenie pomiarowe umieszczono blisko roślin stężenie formaldehydu obniżyło się aż do 21 µg/m3. Dodatkowo, eksperyment pokazał zależność między liczbą roślin a stężeniem szkodliwego związku. Im więcej roślin, tym stężenie formaldehydu było mniejsze. Ostatni etap badania to było badanie przeprowadzona z pracownikami birowca. W anonimowej ankiecie osoby te podzieliły się swoimi wrażeniami. W odczuciu pracowników, którzy przebywają w biurach z zielenią, pracowało się lepiej. Pracownicy byli mniej zmęczeni, rozdrażnieni i zestresowani. Ankietowani ocenili pozytywnie również jakość powietrza w biurze. Jak widzisz, subiektywne odczucia pracowników, znalazły potwierdzenie w badaniach naukowych. Dobroczynny wpływ roślin na nasze zdrowie stał się faktem, czymś co można zweryfikować i udowodnić.

Zielona ściana z roślin — idziemy o krok dalej

Im więcej roślin w pomieszczeniu, tym lepiej. No tak, ale ile właściwie powinno ich być? Jedna malutka roślinka przegra w starciu z zanieczyszczeniem powietrza i niedostateczną ilością tlenu. Druga sprawa — jakie rośliny wybrać i gdzie je umieścić? W każdym pomieszczeniu, bez względu na to, czy chodzi o dom, mieszkanie, czy biuro, borykamy się z ograniczoną ilością miejsca. Jak rozwiązać ten problem? Co zrobić, aby zieleń stała się integralnym elementem przestrzeni, w której na co dzień funkcjonujesz? Zapomnij o półśrodkach i tymczasowych rozwiązaniach. Zielone ściany to więcej niż rośliny. Zielone ściany z roślin to połączenie tego co najlepsze w naturze z nowoczesnym designem. Czym właściwie są zielone ściany? Systemy zazieleniania ścian lub żywe ściany z roślin to wertykalne ogrody stworzone z mchu lub innych roślin (np. popularnych roślin doniczkowych). Ich konstrukcja i montaż sprawiają, że idealnie sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Wcześniej zielone aranżacje z roślin kojarzyły się z zewnętrzną przestrzenią — balkonem czy przydomowym ogrodem Zielone ściany to naturalna kontynuacja zielonych dachów z mchu czy żywopłotów. Dziś ograniczenia przestały istnieć. Zielona ściana może wdrożyć wszędzie tam, gdzie chcesz. To Ty decydujesz. Zielone ściany to to design na Twoich zasadach. Żywe obrazy, zielone panele, mech, zielone ściany. Rozwiązań jest wiele. Pomożemy Ci w wyborze tego najlepszego, pod kątem Twoich potrzeb, upodobań i przestrzeni. Łączymy funkcjonalność z elegancją. Wszystko po to, by uzyskać efekt “wow” w Twoim wnętrzu. 

Zielona ściana — gdzie się sprawdzi 

Zielone ściany można dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z przestrzenią biurową, mieszkaniem czy domemem. Największą popularnością wśród naszych klientów cieszy się:

• ściany zieleni w domu, np. zielone ściany w salonie,
zielone ściany w mieszkaniu,
• zielone ściany i panele w hotelach.
• Zielone ściany w biurze 

Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych (właścicieli domów lub mieszkań), ale także przedsiębiorców, którzy chcą zmienić miejsce pracy w przyjazną i nowoczesną przestrzeń.

• Zielone ściany w mieszkaniu

W naszym kraju wciąż dominuje budownictwo z wielkiej płyty. Na osiedlach, w blokowiskach trudno znaleźć choć skrawek zieleni. Zielona ściana w mieszkaniu to tak naprawdę własny mini ogródek, stworzony w domowym zaciszu. Jeśli nie chcesz kupować nowych mebli, zmieniać kolorystyki ścian, ale Twoim celem jest metamorfoza kuchni czy salonu, ściany kwiatowe będą idealne. Dzięki modułowemu systemowi łączenia Smart Box, możemy stworzyć konstrukcję o dowolnych wymiarach. Nie ma zatem znaczenia czy to zielona ściana w salonie z aneksem kuchennym czy w niewielkim, przytulnym pokoiku. Co więcej, zielona ściana w mieszkaniu może stać się Twoją strefą relaksu. Miejscem, gdzie siadasz z książką, filiżanką gorącej kawy i zapominasz o zmęczeniu czy troskach dnia codziennego. 

• Ściana zieleni w domu

Ściany zielone w przypadku domu, można zaaranżować na różne sposoby, zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu. A jakie rośliny wybrać? Najlepszym rozwiązaniem są te odporne i łatwe w utrzymaniu. W doborze kwiatów i innych roślin ważne jest ich tempo wzrostu. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, rośliny, które rosną szybciej, przykryją te, które potrzebują nieco więcej czasu. Takim przykładem są choćby sukulenty. Popularne rośliny, jeśli chodzi o ściany kwiatowe to głównie paprocie, fikusy czy zielistki. Jak już wspominaliśmy, zielone ściany w domu mają wiele zalet. Oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, zwiększają zawartość tlenu i wilgotność powietrza. To szczególnie ważne w okresie grzewczym, kiedy suche powietrze powoduje u wielu osób problemy z krtanią i męczący kaszel. Zielone ściany sprawiają również, że pokój staje się bardziej przytulny. Jeśli nie wiesz, jaki obraz wybrać, a “zimne”, “gołe” i “bezosobowe” ściany Cię przytłaczają, najlepszym rozwiązaniem będą żywe obrazy, zielone panele lub ściany kwiatowe. Dzięki nim ożywić każde wnętrze i nadać mu charakter. Jeśli, dodatkowo, wybierzesz swoje ulubione rośliny, zakochasz się w ogrodzie wertykalnym, który dla Ciebie stworzymy. 

• Zielone ściany w biurze lub w hotelu

Zielone ściany w pomieszczeniach biurowych to podwójna korzyść. Wizerunkowa — takie biura wyglądają stylowo i nowocześnie. Ogrody wertykalne, zielone ściany sprawdzą się na na korytarzach, biurach, salach konferencyjnych czy dużych przestrzeniach typu open space. Obecność roślin miejscu pracy zmniejsza stres, a w chwilach przerwy, pozwala pracownikom odprężyć się, odpocząć i zjeść lunch w otoczeniu natury. Dodatkowo, zielone ściany stanowią doskonałą barierę akustyczną. Z tych samych powodów zielone ściany zagościły na stałe w polskich i zagranicznych hotelach oraz pensjonatach. Nie tylko w recepcji czy w holu, ale w pokojach gościnnych. Do tego typu obiektów wybieramy najczęściej mało wymagające, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu rośliny, które wyglądają efektownie

Zielona ściana cena — ile kosztują ogrody wertykalne 

Cena zielonej ściany zależy od wielu czynników:

• rodzaju roślin,
• ich liczby,
• wielkości instalacji,
• obszaru do zagospodarowania. 

Kluczowy jest też rodzaj projektu. Najczęściej realizujemy indywidualne zamówienia. Autorski design pozwala dopasować zieloną ścianę do każdego pomieszczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej szalone, czy wymagające projekty.

Zielone ściany — nasza oferta

 Zajmujemy się szeroko pojętą aranżacją zieleni — zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Oferujemy:

• Zielone ściany

Zielone ściany z systemem Smart Box to proste oraz intuicyjne rozwiązanie, które pozwoli Ci stworzyć ogród wertykalny o jakim zawsze marzyłeś. Każde zamówienie to autorski projekt — zatem jedyne ograniczenie to Twoja wyobraźnia

• Zielone panele 

To autonomiczne, wolnostojące kwiatowe konstrukcje, które ożywią każde wnętrze. Największą popularnością cieszą się wśród właścicieli firm i hoteli. Sprawdzą się również w suchych i ciasnych pomieszczeniach. Stanowią doskonałą barierę akustyczną i regulują poziom wilgoci w pomieszczeniach. 

• Mech na ścianie

To roślina do zadań specjalnych. Nie potrzebuje dużo światła ani wody. Świetnie “poradzi sobie” nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. To właśnie z mchu powstają najpiękniejsze żywe obrazy. Ich zaletą jest to, że nie osadza się na nich kurz — w przeciwieństwie do tradycyjnych obrazów. 

• Obrazy z mchu

Zdarza się, że klasyczne obrazy przytłaczają. Sprawiają, że pomieszczenie jest ponure. Co więcej, osadza się na nich kurz, a z czasem stają się siedliskiem bakterii i pyłów W przypadku obrazów z roślin ten problem znika. Taka konstrukcja ożywia i rozjaśnia pomieszczenie. A dzięki swoim naturalnym właściwością, mech nie gromadzi kurzu. Dzięki temu sprawdzi się .doskonale w domu czy biurze alergika. 

Zielona ściana Wrocław — co zyskasz współpracując z nami

Współpraca z nami to gwarancja niezawodności. Zajmiemy się wszystkim od A do Z. Możesz być spokojny, jeśli chodzi o jakość roślin czy elementów montażowych. W naszym portfolio znajdziesz zarówno ogromne miejskie inwestycje, projekty dla firm i osób prywatnych. Każde zamówienie i projekt traktujemy indywidualnie. Naszym celem jest to, by każda instalacja stała się integralną częścią przestrzeni, jak brakujący puzzel, który dopełnia całość i wieńczy dzieło. Masz wizję i szukasz kogoś, kto ją zrealizuje? A może po prostu chcesz odmienić swoje wnętrze, ale nie wiesz od czego zacząć i jak się za to wszystko zabrać? Bez względu na to jaka jest odpowiedź — zrobimy wszystko, by efekt końcowy przerósł Twoje oczekiwania. Realizujemy projekty z Wrocławia i okolic. Ale jesteśmy otwarci również na projekty spoza regionu. Skontaktuj się z nami. Poznaj niezwykły duet — design i naturę i odkryj jego dobroczynną moc. 

Zielone ściany

system Smart Box

Zielone panele

system Smart Box

Mech

rośliny stabilizowane

Żywe obrazy

Rośliny żywe
Jak powstają zielone ściany?