1. Co to są zielone ściany?

Ogródy wertykalne to pionowe konstrukcje z roślin. Budujemy je w dowolnych rozmiarach i kształtach,na zewnątrz lub w budynku, mogą być wolnostojące lub przylegać do istniejacej już ściany.

2. Zalety zielonych ścian?

Zielone ściany wyglądają przede wszystkim niewiarygodnie! Ogród na ścianie zaskakuje, wyróżnia, podnosi standard i jest na czasie.

Poza tym zieleń wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie i koncentracje. Poprawia humor, oczyszcza i nawilża powietrze. NASA to zbadała! Rośliny oprócz dwutlenku węgla pożerają również… toksyny. Wysysają je z powietrza, a w zamian dostarczają cennego tlenu.

Z jednej strony budzą zachwyt, a z drugiej strony budują przytulny kącik, w którym miło jest usiąść i się odprężyć. Żywy obraz zapada w pamięć i zachęca gości do powrotu.

3. Dla kogo są zielone ściany?

Aranżacja żywych, zielonych ścian to oryginalny dodatek do dekoracji wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Do czterech ścian – dla osób wrażliwych na zieloną sztukę

Dla biznesu – aby przyciągnąć odpowiedniego klienta

4. Jakie rośliny wykorzystujemy do zielonych ścian?

Wybór odpowiednich roślin ma kluczowe znaczenie dla sukcesu zielonej instalacji. Nasze doświadczenie pomoże stworzyć niesamowite kompozycje z roślin, przystosowane do panujących warunków. W razie potrzeby możemy zbudować zieloną ścianę nawet przy niedoborze naturalnego światła, dzięki specjalistycznym lampom

5. Jak podlewać zieloną ścianę?

Woda jest dostarczana w najwyższym rzędzie donic SmartBox, spływa do niżej położonych roślin. Podlewanie roślin może odbywać się automatycznie lub być manualnie.

6. Czym wyróżnia się system SmartBox ?

Smart-Boxy są designerskie, lekkie i jakościowe. Wyróżnia je modułowość – nieograniczone możliwości tworzenia. Rośliny sadzone są naprzemiennie, nie zagłuszają się wzajemnie
Doskonale sprawdzają się one zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków. Produkujemy je z wytrzymałego i lekkiego plastiku, odpornego na wodę, pleśń i nie powodującego przykrego zapachu oraz alergii. Technologia podwójnego dna z wkładem hydroponicznym stanowi zapas wody i zapobiega przelaniu. Nasze donice są polskie, są jedynymi na rynku zielonymi ścianami o tak nowoczesnym designie – wyglądają dobrze nawet bez roślin. Moduły przystosowane są do łatwego zdejmowania i wymiany istniejących obiektów. Wystarczy usunąć korzeń i zastąpić świeżym materiałem roślinnym.

Smart Green Team opracowało automatyczny system nawadniania, a w razie niedostatecznej ilości naturalnego światła wyposażamy ścianę w specjalistyczne lampy.

7. Jak montować SmartBox System

Montaż paneli jest bardzo prosty – wystarczy posiadać poziomicę, śrubokręt oraz wkręty. SmartBox można bardzo łatwo zmontować jak i rozmontować.