Zielone ściany to nie tylko piękna, naturalna dekoracja, zdobiąca elewacje budynków. To również miejsce życia wielu roślin, które oczyszczają powietrze, wpływają na jego wilgotność a także stanowią barierę akustyczną. Zielone ściany, to innowacyjne rozwiązanie, które coraz częściej widzi zastosowanie w nowym budownictwie.

Zalety zielonych ścian

1. Możliwość aranżacji wewnątrz budynku i na jego zewnętrznych elewacjach

2. Zielony ściany stanowią barierę akustyczną, ochraniając mieszkańców budynku przed wzmożonym hałasem drogowym.

3. Zielone ściany umożliwiają wprowadzanie roślinności praktycznie w każdym miejscu. Dlatego są idealnym rozwiązaniem do zurbanizowanych miast, gdzie tereny zieleni urządzonej przegrywają są wprowadzane w niewielu miejscach.

4.Zielone ściany są łatwe w obsłudze. Dzięki nowoczesnej technologii możemy zamontować system automatycznego nawadniania, który ułatwi jeszcze bardziej obsługę zielonych ścian. Woda, wraz z nawozami jest rozprowadzana do każdej rośliny.

5. Zielona ściana jest piękną dekoracją, zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz. Przykuje wzrok każdego, kto będzie koło niej przechodził i na pewno zostanie zapamiętana.

6. Zielone ściany są innowacyjnym i ekologicznym rozwiązaniem. Ich obecność poprawi wizerunek miejsca i firmy.

7. Zielone ściany wpływaja pozytywnie na samopoczucie ludzi. badania wykazały, że obecność roślin w otoczeniu człowieka, poprawia jego koncentrację, wpływa na samopoczucie, a co za tym idzie na jakość pracy.

(https://www.mimoa.eu/projects/France/Paris/Mus%E9e%20du%20Quai%20Branly)