Projektowanie ogrodów

Podczas całego etapu projektowania terenów zielnych niezwykle ważny jest dobry kontakt z Inwestorem, który dzięki licznym analizom i wizualizacjom może lepiej wyobrazić sobie swój przyszły ogród.

Nasze donice Smart Box na targach Gardenia, Poznań 2018

W lutym bieżącego roku odbyły największe w Polsce targi ogrodnicze. Firma Smart miała przyjemność zaprezentować swoje produkty. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, za co serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym.

Zielone ściany w mieście

Inaczej nazywane ogrodami wertykalnymi, co z definicji oznacza wprowadzaniu w ogrodzie kierunków pionowych, a dokładniej wprowadzaniu roślin w pionie. Co to oznacza w praktyce? Ogrody wertykalne mogą powstawać na ścianach, zarówno wewnętrzna jak i na zewnątrz budynków. Dodatkowo nie zajmują dużo miejsca i można je wprowadzać na małych powierzchniach.

Zieleń we wnętrzach

Zieleń we wnętrzach pozytywnie wpływa na odbiór danego miejsca a jej obecność niesie ze sobą wiele korzyści. Rośliny we wnętrzach poprawią jakość powietrze,oczyszczając go z zanieczyszczeń, przyczynią się do poprawy samopoczucia ludzi a co za tym idzie, do jakości ich pracy, poprawiają mikroklimat wnętrz, a odpowiednio zostawiane mogą optycznie powiększać wnętrza. Ponadto rośliny pozytywnie wpływają na odbiór danego wnętrza przez ludzi, tym samym podnosząc jego prestiż.

Rośliny oczyszczające powietrze

Zanieczyszczone powietrze to jeden z głównych problemów dzisiejszych miast. Według badań powietrze wewnętrzne w naszych domach jest aż o 60% bardziej zanieczyszczone od powietrza na zewnątrz. To nie skutek zanieczyszczeń miejskich z zewnątrz, ponieważ tylko ok. 25% powietrza zewnętrznego przenika do środka domów. Najczęściej spotykanymi trucicielami w naszych domach są: trichloroetylen, formaldehyd, benzen, ksylen, toluen i amoniak.

Zalety zielonych ścian

Zielone ściany to nie tylko piękna, naturalna dekoracja, zdobiąca elewacje budynków. To również miejsce życia wielu roślin, które oczyszczają powietrze, wpływają na jego wilgotność a także stanowią barierę akustyczną. Zielone ściany, to innowacyjne rozwiązanie, które coraz częściej widzi zastosowanie w nowym budownictwie.

Dane kontaktowe

Michał Czarnecki
SMART
ul. Szkutnicza 16
51-180 Wrocław
NIP: 8961355665
Siedziba:ul. Paprotna 7 (CH Marino), lok. 313
51-117 Wrocław
www.smart-green.pl
biuro@smart-green.pl
tel.: 508 212 220
tel.: 796 600 663

Formularz kontaktowy