Zieleń we wnętrzach pozytywnie wpływa na odbiór danego miejsca a jej obecność niesie ze sobą wiele korzyści. Rośliny we wnętrzach poprawią jakość powietrze,oczyszczając go z zanieczyszczeń, przyczynią się do poprawy samopoczucia ludzi a co za tym idzie, do jakości ich pracy, poprawiają mikroklimat wnętrz, a odpowiednio zostawiane mogą optycznie powiększać wnętrza. Ponadto rośliny pozytywnie wpływają na odbiór danego wnętrza przez ludzi, tym samym podnosząc jego prestiż.

W jaki sposób można wprowadzać zieleń? 

Najprostszym sposobem jest wprowadzenie standardowych donic z kwiatami. Obecne technologie i szeroki wybór materiałów, gwarantuje dobranie donic i kwiatów pasujących do danego wnętrza. Donice mogą mieć przeróżne kształty i kolory, dodatkowo mogą posiadać podwójne dno, dzięki któremu podlewanie roślin stanie się jeszcze mniej problematyczne.

A może wolisz bardziej zwariowane dekoracje ? Wprowadź zieleń w formie podwieszanych i odwróconych donic! Na pewno wyróżnisz się na tle innych firm i zostaniesz zapamiętany! A może wprowadź zieleń na lampach ? Możliwości są nieograniczone!

Możemy również wprowadzić zielone ściany. Nie zajmują one za dużo miejsca a do tego wyglądają niesamowicie! Rośliny są dobierane do panujących warunków oświetleniowych oraz preferencji inwestora. Cała Zielona Ściana może być podłączona pod system podlewania automatycznego, który sprawia, że zielona ściana robi się samoobsługowa!

Kolejną możliwością wprowadzenia roślin do wnętrz jest wprowadzenie zielonych przegród, czyli wolno stojących zielonych paneli. Mogą one służyć jako wolno stojące przegrody pomiędzy stanowiskami w biurze, oddzielać powierzchnię w restauracji lub być atrakcją podczas imprez plenerowych. Do zielonych paneli można podłączyć system automatycznego nawadniania, który ułatwia ich pielęgnację.